Často kladené otázky

Jak si mohu objednat překlad?

Za objednávku považujeme potvrzení objednání naší služby emailem na adrese poptavka@online-preklad.cz a zasláním souboru na překlad elektronicky. Případně si můžete překlad objednat i přes formulář na naší stránce.

V jakém elektronickém formátu vám mohu poslat dokument?

Ideální by bylo, kdybyste nám poslali textový soubor, resp. jiný editovatelný dokument. Akceptujeme však soubory i ve formátu PDF, JPEG či jiné.

Jak dlouho bude trvat překlad mého textu?

Standardní termín vyhotovení překladu závisí na různých faktorech, například náročnosti textu či potřeby dodatečné korektury. Dokumenty vám však umíme přeložit i expresně do 24 hodin.

Bude mě expresní překlad stát víc?

Za expresní překlady do 24 hodin či větší objem textu s velmi krátkou dobou vyhotovení si účtujeme příplatek. Konkrétní cenu vám zašleme po zohlednění všech parametrů.

Na základě jakých parametrů stanovíte cenu za překlad?

Cena se stanoví na základě těchto informací:

  • jaké dokumenty potřebujete přeložit,
  • jakou jazykovou kombinaci požadujete,
  • do jakého termínu potřebujete mít překlad hotový.

Na základě těchto informací vám připravíme nezávaznou cenovou nabídku, která bude obsahovat výslednou, popřípadě předběžnou cenu překladu, jakož i termín vyhotovení.

Předběžnou cenu stanovujeme v případě dokumentu, při kterém se nedá určit přesný zdrojový rozsah (sken či rukou psaný text). V takovém případě výslednou cenu určíme až po překladu.

Jak mohu za překlad zaplatit?

Na výběr máte tyto způsoby platby:

  • převodem na účet,

Platbu za překlad uhradíte až po předání překladu.

Dostanu slevu, pokud mám velkou zakázku?

Při větších zakázkách vám rádi vypracujeme cenovou nabídku na míru, ve které vám podle rozsahu umíme poskytnout množstevní slevu.

Mohu se spolehnout, že důvěrné informace, které vám poskytnu, nebudou prodány dál?

Jsme si vědomi, že vaše podklady určené na překlad mohou obsahovat citlivé či osobní informace, proto je závazek o mlčenlivosti a důvěrnost dat pro všechny našich interních či externích pracovníků a překladatele samozřejmostí.

Do jakých jazyků překládáte?

Překlady provádíme do všech běžných, ale i ojedinělých jazyků, jako je: angličtina, němčina, ruština, francouzština, maďarština, španělština, čeština, italština, holandština, polština, portugalština, ukrajinština, vietnamština, arabština, čínština, turečtina či balkánské a skandinávské jazyky. Seznam překládaných jazyků si můžete prohlédnout po kliknutí na tento link.

Jsou vaši překladatelé opravdovými odborníky?

Všichni naši překladatelé mají ve svém oboru víceletou praxi, prošly úvodním testováním a jejich překlady jsou pravidelně kontrolovány.

Budu potřebovat i korekturu textu?

Pokud máte text určený do tisku či je mimořádně důležitý, doporučujeme zvážit i jazykovou či předtiskovou korekturu.